museum-digitalЛьвівська область
CTRL + Y
ru
Дім Франка / Franko House Фотографії [мем 178]
Фото. Павло Житецький (Дім Франка / Franko House CC BY-NC-SA)
Происхождение/Права: Дім Франка / Franko House (CC BY-NC-SA)
2 / 2 Предыдущие<- Далее->

Фото. Павло Житецький

Написать нам Процитировать эту страницу Подробнее об этом собрании (документ) (PDF) Рассчитать расстояние до текущего местоположения Архивные версии Добавить к сравнению Графический вид

Описание

Павло Житецький - відомий український мовознавець та педагог, член Старої громади, друг Івана Франка. Фото погрудне, анфас, фон сепії. Фотограф Францішек де Мезер, Київ.
Іван Франко високо цінував праці Павла Житецького. За спогадами його сина Гната Житецького, який, до речі, був боярином на весіллі в Івана та Ольги Франків, саме Павло Житецький під час першого приїзду Івана Франка до Києва влітку 1885-го року клопотав про поселення поважного гостя з Галичини у Єлисея Трегубова. Тоді ж таки Іван Франко гостював і в Житецьких. Цікавий спогад про Павла Житецького зі святкування одруження своєї сестри Ольги Хоружинської з Іваном Франком залишила Антоніна Трегубова: "Після церкви у нас був обід для молодих та для громадян-українців; як звичайно, їли, пили, говорили промови. Лейтмотивом промов було єднання Галичини з Україною в образі Франка та сестри. Як зараз, бачу я перед очима показну постать Житецького Павла Гнатовича, його дуже красиве, виразне обличчя, очі, що разом сміються й проймають, склянка вина у руці - і наче чую проникливий його голос і його пропонування випити за міцне єднання Галичини та України. Він, та і не він один, дивився на шлюб галичанина з українкою як на до деякої міри політичний крок. Після промови Житецького хтось крикнув: "Гірко!" Молодий не знав, що то воно означає, поки мій чоловік не дав йому пояснення, поцілувавши мене" (Антоніна Трегубова "Дещо з життя Ольги Франкової").

Материал/Техника

фотопапір / фотодрук

Размеры

Довжина: 133 mm, Ширина: 95 mm

Дім Франка / Franko House

Объекты из: Дім Франка / Franko House

Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка Дім Франка – це не просто Музей. Це також Дім Муз, де вирує багатогранне...

Связаться с институцией

[Состояние информации: ]

Примечания по использованию и цитированию

Представленная здесь текстовая информация может использоваться бесплатно в некоммерческих целях при условии указания источника. (Creative Commons Lizenz 3.0, by-nc-sa) Пожалуйста, указывайте в качестве источника не только интернет-представительство, но и название музея. Права на изображения указаны под большими изображениями (которые доступны при нажатии на маленькие изображения). Если там не указано ничего другого, действуют те же правила, что и для текстовой информации. Любое коммерческое использование текста или изображения требует согласования с музеем.