museum-digitalЛьвівська область
CTRL + Y
ru
Дім Франка / Franko House Візитні картки [мем 105]
Візитка Максима Славинського (Дім Франка / Franko House CC BY-NC-SA)
Происхождение/Права: Дім Франка / Franko House (CC BY-NC-SA)
1 / 2 Предыдущие<- Далее->

Візитка. Максим Славинський

Написать нам Процитировать эту страницу Подробнее об этом собрании (документ) (PDF) Рассчитать расстояние до текущего местоположения Архивные версии Добавить к сравнению Графический вид

Описание

Максимъ Антоновичъ Славинскій. Напис на звороті: "З новим роком і з новою шанобою Вашого славного імени. Щирий до вас М[аксим]. Славінський" 2-15/1 1903 р[оку] 4, Рождественская 4.
Максим Славинський – український поет, перекладач, публіцист, громадсько-політичний діяч. Іван Франко знав М. Славинського як перекладача з німецької літератури, зокрема поезії Генріха Гейне. У Франковій бібліотеці була видана у Львові в 1892 році збірка перекладів Лесі Українки і Максима Славинського "Книга пісень Генріха Гейне" з передмовою Олени Пчілки. Не без участі Франка було вміщено у збірнику "На вічну пам'ять Котляревському" у перекладі М. Славинського і вірші німецького філософа Ф. Ніцше "На чужині", "Пісня" і "Вночі" (переспів). У процесі таких тісних зв'язків між Іваном Франком та Максимом Славинським і появилася на початку 1903 року у Франковому домі ця візитка. Крім візитки збереглося два листи Івана Франка до Максима Славинського (1900 і 1904 рр.) та переклади Максима Славинського з Генріха Гейне. з правками Івана Франка. ЦІ документи свідчать про те, що Іван Франко пильно спостерігав за перекладацькою і поетичною творчістю Максима Славинського. (Текст – Катерина Зозуляк).

Материал/Техника

папір / рукопис

Размеры

Висота: 90 мм, ширина: 55 мм

Дім Франка / Franko House

Объекты из: Дім Франка / Franko House

Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка Дім Франка – це не просто Музей. Це також Дім Муз, де вирує багатогранне...

Связаться с институцией

[Состояние информации: ]

Примечания по использованию и цитированию

Представленная здесь текстовая информация может использоваться бесплатно в некоммерческих целях при условии указания источника. (Creative Commons Lizenz 3.0, by-nc-sa) Пожалуйста, указывайте в качестве источника не только интернет-представительство, но и название музея. Права на изображения указаны под большими изображениями (которые доступны при нажатии на маленькие изображения). Если там не указано ничего другого, действуют те же правила, что и для текстовой информации. Любое коммерческое использование текста или изображения требует согласования с музеем.