museum-digitalЛьвівська область
CTRL + Y
ru
Музей народної архiтектури i побуту у Львовi iм. Климентiя Шептицького / Lviv Skansen Об'єкт: школа з с. Бусовисько

Об'єкт: школа з с. Бусовисько

Школа з с. Бусовисько 1880 р. являє собою прямокутну в плані будівлю з ґанком посередині, поставлену на капітальному підмурівку. Зруб складено зі смерекових брусів, з'єднаних в простий замок. На фасадній стіні з обох боків ґанку по двоє великих вікон. Дах чотирисхилий, критий ґонтою. На гребені даху, в центрі, розміщена вежа - дзвіниця, в інтер'єрі приміщення розділене коридором, де з лівої сторони від входу знаходиться класна кімната, а з правої - житло вчителя.

[ 108 Объекты ]

Школа з с. Бусовисько

Школа з с. Бусовисько 1880 р. Являє собою прямокутну в плані будівлю з ґанком посередині, поставлену на капітальному підмурівку. Зруб складено зі смерекових брусів, з'єднаних в простий замок. На фасадній стіні з обох боків ґанку по двоє великих вікон. Дах чотирисхилий, критий ґонтою. На гребені даху, в центрі розміщена вежа-дзвіниця. В інтер'єрі приміщення розділене коридором, класом приміщення і житлом вчителя.

Стілець

Крісло хатнє, міське. Сидіння і верхня частина спинки оббиті темно-коричневою тисненою під "крокодилячу" шкірою, прикріпленою цвяшками з жовтими широкими мідними головками. Чотири ніжки виготовлені з букового дерева, перекладені між ними і нижня частина спинки вирізьблені. Дерево темно-коричневе, гладке. Час виготовлення - ІІ пол. ХІХ ст. Автор невідомий.

Парта

Лава шкільна поч. ХХ ст., виготовлена з дерева і складається з лавки для сидіння (без спинки) і дещо скошеного видовженого вузького столика-дошки для писання з полицею під низом для книжок. В передній частині на поверхні столика є прямокутна широка заглибина, а по краях прикріплені прямокутні дощечки з круглими заглибинами для чорнильниці. Лавка змонтована на два паралельних брусках. Столик і сидіння закріплені на фігурно вирізаних дощатих підставках, закріплених вертикально в брусках.

Парта

Лавка шкільна. Лавка дещо вища, на столику посередині є ще одна прямокутна дощечка з круглого заглибиною для чорнильниці.

Стіл

Стіл розсувний кін. ХІХ ст. Стіл на чотирьох фігурно точених ніжках. Накривка подвійна: верхня суцільна, а нижня складається з двох окремих частин. Стіл має одну бокову шухляду, які розсуваються в сторони на певну відстань.

Дошка шкільна

Таблиця шкільна - складається з прямокутної дошки, виготовленої з трьох дощок скріплених по боках планками, а знизу є виступ для крейди і трапецевидної підставки з двома горизонтальними планками, що скріплюють вертикальні стояки. До верхньої частини підставки ззаду при допомозі набитих до стояків фігурних дощечок прикріплена "Т"- подібна рухома дерев'яна підпорка. Пофарбована чорною фарбою. Час виготовлення - XIX ст.

Підставка

Пюпітр XIX ст. у вигляді високої дерев'яної підставки. Низ зроблений з двох планок в перехрестя яких входить чотиригранний стержень. Вверху стержня прикріплена похила прямокутна рама з планкою, внизу для нотного зошита. Колір коричневий.

Вішак

Вішак-стояк, з перекладинкою вгорі на якій з двох сторін є по чотири металеві гачки для вішання одягу. Деякі гачки поламані. Дерево темного кольору. Час виготовлення - XIX ст.

Парта

Лава шкільна поч. ХХ ст. Виготовлена з дерева і складається з лавки для сидіння (без спинки) і дещо скошеного видовженого вузького столика-дошки для писання з полицею під низом для книжок. В передній частині на поверхні столика є три прямокутні заглибини для ручки (20 см). Лавка змонтована на двох паралельних брусках. Столик і сидіння закріплені на фігурно вирізаних дощатих підставках, закріплених вертикально в брусках.

Парта

Лава шкільна поч. ХХ ст. Виготовлена з дерева і складається з лавки для сидіння (без спинки) та дещо скошеного видовженого вузького столика-дошки для писання з полицею під низом для книжок. В передній частині на поверхні столика є три прямокутні заглибини для ручки (20 см). Лавка змонтована на двох паралельних брусках. Столик і сидіння закріплені на фігурно вирізаних дощатих підставках, закріплених вертикально в брусках.

Парта

Лава шкільна поч. ХХ ст. Виготовлена з дерева і складається з лавки для сидіння (без спинки) та дещо скошеного видовженого вузького столика-дошки для писання з полицею під низом для книжок. В передній частині на поверхні столика є три прямокутні заглибини для ручки (20 см). Лавка змонтована на двох паралельних брусках. Столик і сидіння закріплені на фігурно вирізаних дощатих підставках, закріплених вертикально в брусках.

Парта

Лава шкільна "осляча", поч. ХХ ст. Виготовлена з дерева, дещо скошеного видовженого вузького столика-дошки для писання з полицею під низом для книжок. В передній частині на поверхні столика є прямокутна широка заглибина для ручки. Столик закріплений на фігурно вирізаних дощатих підставках, закріплених вертикально в бруски.

Шафа

Шафка для зберігання речей має чотири дерев'яні полиці. Спереду двоє дверцят в дверні рами яких вставлені по чотири скла. Бокові стінки суцільні. Шафка у верхній частині має профільовані накладки. Час виготовлення - початок ХХ ст.

Чвертка

Поч. ХХ ст., ручної роботи з чотирнадцяти соснових клепок, з'єднаних між собою двома металевими обручами. Один середній широкий, на двох заклепках, верхній - вузький, на одній заклепці. Посудина розширена внизу, денце соснове, з трьох частин, збите двома планками. Дерево темного кольору, в деяких місцях з шашелем.

Географічна карта

Географічна карта. На карті зображена західна півкуля світу - Південна і Північна Америка. Написи польською мовою. Видавництво Львів-Варшава, 1932 р. Масштаб 1: 140 км. Карта виготовлена на основі географічного атласу А. Гамера.

Таблиця

Таблиця квіткових рослин №39 "Шипшина". Зображена детальна будова та перерізи квіткових рослин та пояснюючий текст на німецькою мовою. Видавництво "Friiedrieh Viwed L Sohn". Видано приблизно в кінці ХІХ ст. Необхідна для відтворення навчального процесу Галицької школи кінця ХІХ поч. ХХ ст.

Таблиця

Таблиця квіткових рослин № 19 "Подорожник". Зображено детальну будову та перерізи рослин, подача тексту німецькою мовою. Видавництво "FRIEDRICH VIEWEC, L SOGH". Необхідна для відтворення навчального процесу Галицької школи кін. ХІХ поч. ХХ ст.

Таблиця

Таблиця квіткових рослин №16 "Вільха". Зображено детальну будову та перерізи рослин, подача тексту німецькою мовою. Видавництво "FRIEDRICH VIEWED L SOGH". Видання кінця ХІХ ст. Необхідна для відтворення навчального процесу Галицької школи кінця ХІХ - поч. ХХ ст.

Таблиця

Таблиця квіткових рослин №15 "Породи і квіти бука." Надруковано детальну будову та перерізи квіткових рослин і пояснюючий текст німецькою мовою. Видавництво "FRIEDRICH VIEWED L SOGH". Необхідна для відтворення навчального процесу Галицької школи кінця ХІХ поч. ХХ ст.

Рама

Велика. 1925 р. Прямокутна, плоска, з гладко виструганих липових дощинок, які по кутах сходяться в пази. Лицева сторона і боки помальовані чорною фарбою. На лицевій стороні ця фарба утворює тло, на якому виступає комбінований орнамент: вгорі на всю ширину геометричний візерунок, наведений легкими нарізами, дрібні ділянки між якими розмальовані ясно-коричневою блідо-зеленою, блідо-червоною, темперними і густим темперним білилом. Два верхні кути орнаментовані великими кістяними кругами в металевих кільцях, в крузі з іншого дерева вишневого кольору. Викопаному інтарсією з інструкцією намистинками. Ряди яких опущені вниз по довжині і закінчується інкрустацією перламутрових кружків. Середину дощинок по довжині займає геометричний візерунок іншого зразка, виконаний яскраво-коричневою, блідо-червоною і чорною фарбами обрамлений білилом. В двох нижніх кутах прорізані два квадрати, обрамлені намистинками.

Табличка

Шкільна, грифельна табличка - виготовлена з графіту, прямокутної форми у дерев'яній рамці заокругленої форми кутами, в одній зі сторін рамки дірка для шнурочка, на якому вішали рисік.

Образ хатній

Портрет Франца Йосипа І. На папері поліграфічним способом нанесене погруддя австрійського цісаря Франца-Йосифа І в овалі обрамленому лавром, коронами, стрічками з датою 1848-1898. Фон золотистий, голова цісаря непокрита, волосся, бакенбарди і вуса сиві, мундир голубий з відзнаками. Внизу в кутку - портрет сина цісаря Рудольфа в овалі - молоде обличчя з темним волоссям, мундир білий з відзнаками. Портрет ніби підтримує постать ангела. Ліногравюра наклеєна на картон.

Стінна карта Європи

Після укладу і під наглядом Вікента Гарта, виконана в географічному інституті Ед. Гельцля у Відні. Переклад українською мовою М. Кордуби. Масштаб 1:4000000. З правого боку частини карти тільки Європа до мередіана Витка-Батумі. Дати виготовлення на карті нема.

Хрест-Розп'яття

Хрест з Розп'яттям - вирізьблена з дерева постать розп'ятого Христа. Руки вирізьблені окремо, причому мізинний і безіменний пальці на обох руках загнуті до долоні. Обличчя продовгувате, волосся довге спадає на плечі і частково справа на груди. Борода прямокутна. Пов'язка довга і частково сягає аж до коліна правої ноги. Стопа правої ноги покладена на ліву і пробита дерев'яним цвяхом. На голові терновий вінок пофарбований зеленою фарбою. Фігура прикріплена до хреста виготовленого з двох смерекових дощок пофарбованих коричневою фарбою.

[Состояние информации: ]